Jarmila Růžičková, Josef Horáček, Martina Růžičková, Martin Růžička

mládež 2022

Oddíl má k dnešnímu datu 26 dětí a většina patří do kategorie starší a dorostu.

ZPRÁVA O ČINNOSTI MLÁDEŽE V ROCE 2022

Schůzky během roku probíhaly v hasičárně nebo na hřišti. Naše činnost není jen příprava na soutěže, trénování s hadicemi, běhání, ale i prohlubování znalostí, kam patří i plnění odznaků odborností, brigády- například při úklidu hasičárny, nebo pomoc při úklidu vesnice na podzim, dále také výlety, účastníme se lampionového průvody a spoustu jiných činností, na kterých zažíváme spoustu legrace.

I letos jsme se zapojili do soutěže Požární ochrany očima dětí. Do okresního kola jsme zaslali výkresy do tří kategorií. V kategorii 13-15 let byla Nikol Škrobánková na 2.místě.

Další tradiční akcí je u nás Den proti rakovině. Tentokrát se mohlo chodit opět v květnu. Měli jsme 3 skupinky v Paršovicích a 3 skupiny chodily v Rakově, vždy s vedením dospělého.  Bylo to pro dobrou věc a my jsme rádi, že jsme alespoň touto cestou mohli pomoci.

Zapojili jsme se také do příprav a pořádání oslav 80.let našeho sboru, které proběhly 2.7. Zúčastnili jsme se výroční schůze, mše v kostele, průvodu na hřiště a také jsme pomohli s programem pro diváky a hosty. Předvedli jsme některé naše disciplíny, které běžně ostatní nevidí. Také jsme pomáhali při obsluze ve stáncích, s přípravou areálu a potom s jeho úklidem.

Jednou z akcí na kterou se každoročně děti velmi těší, je prázdninový výlet na Plovárnu v Hranicích, kde jsme využili poukazy z okresního kola.

Sezonu jsme v letošním roce ukončili opékáním kabanosu, dobrou pizzou a pokecem o tom, co jsme vše zažili.

SPORTOVNÍ ČINNOST

V letošním roce proběhlo Okresní kolo Hry Plamen 21.5.2022 v Hranicích na stadionu oproti roku 2021 už v plném rozsahu a 22.5. v Soběchlebích proběhly požární útoky.

Výsledky jednotlivých disciplín : štafeta 4x60 – čas 52,27  – v této disciplíně na 7.místě, štafeta dvojic – s časem 62,85 jsme byli na 5.místě, štafeta CTIF – čas 84,15 stačil na 1.místo, PÚ CTIF čas 87,15 nám zajistil 2.místo,  v Požárním útoku s vodou s časem 16,67 jsme skončili na 6.místě .   Celkově jsme nasbírali 29 bodů a umístili se na krásném 2.místě. A protože dále postupují 2 družstva, jeli jsme na krajské kolo.

Krajské kolo probíhalo ve Šternberku 10.6., kdy se běžel branný závod a 11.6. probíhaly ostatní disciplíny na stadionu. Naše výsledky byly tyto : štafeta 4x60 – čas 46,55  – 8.místo, štafeta dvojic – s časem 60,53- 6.místo, štafeta CTIF – čas 84,20 - 8.místo, PÚ CTIF čas 69,51- 6.místo,  Požárním útoku s vodou s časem 31,65 stačil až na  8.místo . Skoro ve všech disciplínách jsme měli lepší časy než na okresním kole, ale i přesto jsem se Celkově umístili na 8.místě.

Zapojili jsme se do soutěží v požárním útoku zařazených do Velké ceny OSH Přerov. Také letos jsme složili dvě soutěžní družstva, ale kvůli nemocem a výletům se druhé družstvo mohlo zúčastnit jen poloviny soutěží a tak mělo málo bodů, jejich nejlepší výsledek byl až na poslední soutěži a časem 16,41 o 1 setinu předběhli naše první družstvo.

Celkem bylo 14 soutěží – 1.družstvo se zúčastnilo všech a s celkový počtem 64 bodů se umístili na 5.místě. Jejich nejlepší časy byly 14,19 v Drěvohosticích, kde obsadili 1.místo,    13,92 v Radíkově byli jako 2. a v Pavlovicích měli 13,20 také 2.místo.

Nemalou část našich tréninků jsme věnovali i běhu na 60m s překážkami. Při soutěžích v požárním útoku někde probíhaly i soutěže v běhu. Od nás se účastnili 2 chlapci a 3 děvčata. Ondra Sehnalík se umístil na 13.místě, jeho nejrychlejší čas byl 16,05. Matěj Skříčka byl na 16.místě- nejrychlejší čas 16,28. Valča Kopřivová se ve starších dívkách umístila na 17.místě – s nejlepším časem 15,68. Štěpánka Růžičková na 16.místě – nejlepší čas 16,85.  Nikol Škrobánková měla nejlepší čas 13,96 a protože i ostatní výkony byly výborné, umístila se celkově na 3.místě a postoupila na krajské kolo, které bylo v Provodovicích.

Na krajském kole, které proběhlo v září se s časem 13,98 umístila na 4.místě a postoupila na republiku.

Mistrovství české republiky proběhlo 25.9. v Benešově. Celá naše výprava včetně rodičů a fanynek strávila celý den cestováním, pobytem na stadionu a fanděním Nikol při jejich pokusech. Její výborný čas 14,19 ve velké konkurenci přes 100 závodnic znamenal 82.místo.

Nová Hra PLAMEN 2022/2023 začala branným závodem 1. října 2022 ve Staměřicích , do které jsme zapojili 1 družstvo starších žáků.

Závod běžely 2 hlídky. Hlídka A se umístila na 5.místě a hlídka B skončila na 21.místě.

V letošním roce začaly i soutězě dorostenců. Celkem proběhly 3 a my jsme také zapojili jedno smíšené družstvo, které vedou Martina Růžičková a Míša Hegarová. Při jejich tréninku pomáhali i další členové sboru.

Družstvo skončilo celkově na 3.místě  .

Tímto bych chtěla všem našim mladým hasičům poděkovat, že mají chuť dělat tento hasičský sport a zaslouží si pochvalu. Nemalé díky patří hlavně vedoucím, za jejich trpělivost při přípravě naší mládeže. Zároveň velké dík i hasičům z Rakova, nejenže k nám dochází jejich děti, ale bez jejich hasičského auta by bylo těžké převézt tolik nadčenců na soutěže. Poslední poděkování patří vám všem, kteří nás v naší práci podporujete a držíte nám palce